Teljesen érthető okokból manapság az emberek nagy része szinte mindenen spórolni szeretne, ezért nem ritka az sem, ha egy lakásfelújítás során néhány feladatot saját maga végez el.
Ezzel természetesen nincs is baj egészen addig, amíg ezzel a dologgal a család biztonságát nem kockáztatja.
Szakemberek véleménye szerint nem érdemes sem a zárbetétcserének, sem a zárcserének saját magunk nekiállni, hiszen nagy valószínűséggel a szerelés során olyan gondokkal fogjuk magunkat szembe találni, amelyekre nem voltunk felkészülve.
Vannak helyzetek, amikor szükség van a szakemberre!
Bár azt gondolhatjuk, hogy a zárcsere nem egy túl bonyolult folyamat, mégis előfordulhat, hogy nem jó méretű zárat vásároltunk meg, esetleg nem illeszkedik a régi helyére, vagy beszerelés után nem működik megfelelően a zár, akad, vagy szorul. Mivel a munkát saját maguk végeztük el, semmi garancia nincs rá, hogy sikerülni is fog, ha pedig rossz méretű zárat vettünk, nagy eséllyel az üzlet, ahol vásároltuk se fogja azt már kicserélni nekünk.
Rengeteg időt, pénzt, és bosszankodást tudunk megspórolni akkor, ha már első körben kihívunk egy megbízható szakembert abban az esetben, ha bármilyen problémát észlelünk az adott zárral kapcsolatban, hiszen az is előfordulhat, hogy ő azt meg is tudja szerelni, és nincs is szükség a teljes szerkezet kicserélésére.
De egy zárszerelő biztosan sokkal precízebb, pontosabb, és biztonságosabb munkát fog elvégezni, mint mi magunk.
Egyre elterjedtebbek a korszerű műanyag bejárati ajtók, melyek hang, és hőszigeteléssel is rendelkeznek, ám ezt a biztonsági fokozatról már nem mondhatjuk el. Éppen emiatt fontos, hogy jó minőséggel rendelkező zárszerkezet kerüljön az ajtóba, illetve az sem ritka, ha az ajtóra, a kilincs alá, vagy fölé szerelnek egy másodzárat is. Ezzel kapcsolatban azonban arra kell odafigyelnünk, hogy olyan másodzárat válasszunk ki, melynek a nyelve a falba fut, ennek köszönhetően azt még erős feszegetés hatására se fogják tudni a betörők kinyitni.