Manapság minden drága, az árak pedig csak emelkednek a magas infláció miatt. Ennél fogva mindenen próbálunk spórolni, és a lehető legkedvezőbb árakat megtalálni. A csináld magad (DIY) is nagyon népszerű költségmegtakarítási módszer, ahogyan az olcsóbb dolgok választása is. Ha a zárakról van szó, bizony sokan választják az olcsó megoldásokat, a helyzet azonban az, hogy ez nagyon ritkán jó döntés. Persze a legtöbben azzal védekeznek ilyenkor, hogy minek drága zár, nálunk úgysem történhet betörés.
Sűrűn lakott környéken laknak, sok lakásos a társasház, tehát ha valaki illetéktelen matatna az ajtón, azt észreveszi majd valaki. Sajnos ki kell ábrándítanunk azokat, akik így gondolják. Egy silány, olcsó, kínai zárat mindössze 5 másodperc alatt fel lehet törni, ezt pedig valószínűleg senki sem fogja észrevenni. De ha még tovább is tart egy zárfeltörés. Lehet, hogy sokan laknak a társasházban, de nem a folyosón töltik az idejüket, és mivel több család is él az adott épületben, a legtöbben nem is tudják, hogy az, aki tényleg ott lakik, és ki az, aki csak vendég, látogató, vagy épp illetéktelen behatoló. A zaj sem fog feltűnni senkinek, mert azt fogják gondolni, hogy valamelyik szomszéd szerel valamit.
A drágább zárak sem feltörhetetlenek, mégis ezek érdemes választani
Az olcsó zárakat direkt keresik a betörők, mert bizony könnyen és gyorsan ki lehet őket nyitni, ahogyan azt már az előbb is említettük, akár másodpercek alatt. Ennyi zaj meg ácsorgás nem feltűnő, még az ott lakóknak sem. A drágább zárak ezzel szemben gyakran védelemmel is el vannak látva, így pedig védenek a leggyakoribb betöréses módszerek ellen, mint például a zárfeltúrás, zármanipulálás vagy zártörés ellen.
Tény persze, hogy a drágább zárak sem feltörhetetlenek, ugyanakkor lényegesen több idővel és zajjal jár kinyitni őket. Ez pedig növeli a kockázatot, a lebukás veszélyét. Emellett azt sem árt tudni, hogy a lakásbiztosítások ilyen, védelemmel ellátott zárakat várnak el ahhoz, hogy betörés esetén a biztosító fizessen is.